Cilt Bakımı Hakkında En Çok Merak Edilen Konular

Cilt bakım ürünlerini seçerken cilt tipini dikkate almak önemli mi?

Cilt bakım ürünleri, cilt problemlerinin çözülmesine yardımcı olur. En önemlisi, cilt problemlerinin derinleşmesini önler. Kuru ciltler, çevrenin olumsuz etkilerinden korunmak ve koruyucu bir tabaka oluşturmak için zengin malzemeler içeren ürünler kullanmadır. Yağlı ciltler ise, daha basit bileşenll ürünleri tercih etmeliler. Böylece aşırı yağ algılanmasını önlenir, akne ve iltihap oluşumu engellenmiş olur.

Mevcut cilt tipleri nelerdir?

Genellikle kuru, normal ve yağlı ciltlerden bahsederiz. Cilt tipinin yanı sıra cilt durumu da önemlidir. Kuru ve yağlı ciltler hassas veya kuru olabilir. Cilt bakım ürünleri bu tip ve şartlara göre seçilmelidir.

Cilt Bakımı, Cilt bakım ürünleri, cilt tipleri, Kuru ciltler, yağlı ciltler, cilt tipi

Cilt tipi zamanla değişir mi?

Evet, cilt tipi zamanla değişebilir. Bu hormonal değişiklikler, çevre, yaşam tarzı, stres ve iklim koşullarından kaynaklanabilir. Cilt kendini değiştirir ve yeni ortama uyum sağlar. Cildi hasara karşı korumak için kış ve yaz aylarında ultraviyole ışınlarına karşı daha zengin malzemeler kullanın!

Karmaşık Bakım Sırasında Neler Önemlidir?

Karmaşık bakım, cildi sırasıyla; temizler, nemlendirir, besler ve korur. Bakım yaparken ürünlerin bu özellikleri içermelerine dikkat edin. Her adım bir önceki adımı mükemmel bir şekilde tamamlarsa cildinizin bakımı da o derece mükemmelleşir.

Farklı cilt bakım ürünleri kullanmak mümkün müdür?

İhtiyacınıza uygun bir cilt bakım ürünü seçin. Zengin içerikli bir ürün seçmişseniz ve bu sizin bakımıza yardımcı olmamışsa daha sade bir ürünle değiştirin. Cildinizde soyulma gibi ters bir etki görürseniz eski kremlerinize geri dönebilirsiniz.

Cilt bakımı ile ilgili efsaneler

Yağlı ciltler için nemlendirici kullanılmaması gerektiği düşünülür. Çünkü yağ gözenekleri kapatabilir. Çok fazla su içmek cildin kuruluğunu ortadan kaldırır inanışına da sahibiz. Hangisinin doğru, hangisinin yanlış veya efsanevi olduğunu inceleyelim.

1. CİLT BOZULMASI GENETİK Mİ?

Cilt yaşlanmasının% 80'i genetik nedenlerden kaynaklanır. Bu doğru.

Genetik nedenlerle bazı özelliklerimizi alsak da, cilt yaşlanması% 80 yaşam tarzına ve çevreye (UV ışınları, kirlilik ve sigara) bağlıdır.

NE YAPMALI?

Yaş, mevsim, iklim koşulları ve diğer faktörlerden bağımsız olarak cildinizin sağlığını ve güzelliğini korumak için kapsamlı bir sabah ve akşam cilt bakım programı kullanın .

2. BOL SU İÇMEK CİLDİ NEMLENDİRİR Mİ?

Çok miktarda su içmek sağlık ve ruh hali iyiliği için şartlardan biridir. Ancak derinlemesine bir bakım istiyorsanız bir krem almanız gerekir. Su içmenin cilt üzerindeki etkisi sadece vücudun genel dehidrasyonu sırasında hissedilir.

NE YAPMALI?

Nem dengesini korumak için krem veya serum kullanarak sabah ve akşam bol miktarda su için.

3. GÖZENEKLERE SEBEP OLAN NEDİR?

Gözeneklerin üç olası nedeni vardır: genetik, yaşlanma, yorgunluk ve yeme bozuklukları. Yağ hücreleri ve yüksek düzeyde kirli hava gözenekleri genişletir ve tıkar. Zamanla cilt elastikiyetini kaybeder ve kendini salmaya başlar. Bu nedenle gözenekler biraz daha genişler.

NE YAPMALI?

Derinlemesine temizlik için ovarak kullanacağınız bir ürün seçin. Cildi kirlenmeden, sıkıştırılmış hücrelerden ve sebumdan temizyin. Gereksiz kirlenmeden zamanında kurtulmak için cilt tipinize uygun bir temizleyici ve tonik kullanın.

Herkesin teni eşsizdir. Farklı yaşlarda çeşitli ana faktörlerin neden olduğu yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir. Bu faktörler: genetik, çevresel etki ve yaşam tarzı. Ve aşağıdaki belirtiler ortaya çıktığında yaşlanma karşıtı tedavi kullanmaya başlanabilir: derin kırışıklıklar, lekeler, yüz netliği kaybı, yüz kırışıklıkları, solgunluk ve genişlemiş gözenekler.

Her türlü cildin nemlendirilmesi gerekir. Hormonların hasarlı dengesi nedeniyle yağlı ciltler bile susuz kalabilir.

Dengeyi sağlamak ve cildi nemlendirmek için doğru bakım ürünü seçin. Ürünlerin dokularına dikkat edin. Hafif dokulu ürünler yağlı, zengin dokulu ürünler normal ve kuru ciltler için uygundur. Zengin dokular gece bakımı için de kullanılır. Kullanacağınız cilt bakımı ürününün miktarını da dikkate alın. Cildin daha ince ve hassas olduğu bölgelerde az miktarda ürün kullanın...

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA