Güzellik ve cilt bakımı efsanelerini yok ediyoruz

Güzellik ve cilt bakımı politika ve tıp gibidir: herkes diğerlerinden daha iyi bildiğini düşünür. Ama öyle mi? Bakımla ilgili 9 tanınmış efsaneyi yok edin.

1. CİLDİNİZ NEMLİ İSE

Yağlı cilde sahip olanlar genellikle kurutmak için cilt tiplerinin tam tersi türde ürünler kullanırlar. Bu cilt kuruluğuna ve cildin erken yıpranmasına yol açar! Sonuç olarak, daha derin sebum sekresyonuna (ciltteki yağ bezelerinin daha hızlı çalışmasına) ve yara izlerine neden olacaktır. Anahtar cümle: kendi cilt tipinize uygun bakım ürünleri kullanın.

2. YAŞLA İLGİLİ PİGMENT ÖZELLİKLERİ

"Yaşa bağlı pigment lekeleri" nin ortaya çıkmasının birçok nedeni vardır. Genetik aktarım, hormonal değişiklikler, güneş ışınları ve tabii ki esneme bunlardan bazılarıdır.. Yaş pigmentlerine karşı en iyi koruma SPF içeren kremler ve yaşlanma karşıtı ürünlerin kullanılmasıdır.

3. DAHA FAZLA ÜRÜN DAHA ETKİLİ

Bazı ürünlerin üretimi için yeterli para harcanmaz. Bu aynı zamanda ürünün maliyetini de artıracaktır. Örneğin, adil ticaret ürünlerinin maliyeti, tek çalışanların ücretleri kadar çok para demektir. Böyle iyi bir ürün ya da onun yerine bir şey var mı?

4. NE SIKLIKLA SAÇ KESİLMELİDİR?

Genel olarak saçı sık kestirmek saçın hızlı uzamasını sağlar fkrine sahibizdir ama bu d doğru bildiğimiz bir yanlıştır. Saç köklerden uzanır. Saç geç kesilirse, saç uçlarındaki kırık saçlar donuk ve cansız görünecektir. Saç stilini güzelleştirmek için saçları sık sık kesmek gerekir fakat, saç uzaması sık kestirmekle ilgili değildir.

5. ÜRÜN YÜZÜNÜZÜ YAKIYORSA

Ürün cildi yakarsa, bu iyi geldiği anlamı taşımaz. Cildiniz  tahriş olmuş demektir ve yıkayarak cildinizden ürünü hemen arındırmalıdınız.

6. ÇOCUKLARINIZIN YAŞAMINA YARDIMCI OLMAK

Bakım ürünleri yüzünüzün doğasında var olan sorunlara göre seçilmelidir. Bir diğer önemli özellik cilt tipidir. Örneğin, 20 yaşındaki yağlı bir cilt, 20 yaşındaki kuru bir ciltle aynı ürünleri kullanmamalıdır.

7. CİLT KURULUĞUNDAN KURTULMAK İÇİN ÇOK SU İÇMEK GEREKİR

Çok su içmenin elbette ki, vücudunuzun genel sağlığı ve cildinizin durumu için mükemmel bir etkisi vardır. Bununla birlikte, yüzünüzün kuruluğunu gidermek için çok fazla su alma fikri doğru değildir. Nemlendirici kremler, losyonlar ve yağlar bu sorunla daha iyi mücadele eder.

8. ÜRÜNÜ TONUNU ÖĞRENMEK İÇİN BİLEĞE SÜRMEK

Deri tonunuzun çok açık olduğu durumlarda, ton rengini tutturmak için ürünü bileğinize sürebilirsiniz. Bilek, yüzün cilt rengine göre daha açıktır. Bu nedenle, alacağınız ürünü çenede test ederseniz cildinizle uyumu daha iyi olacaktır.

9. NE YAPABİLİRSİNİZ

Gözenekleri azaltamıyorsanız endişe etmeyin çünkü gözenekler yüzeyseldir. Kaslardan oluşmazlar. Er geç cildinizden arınakcaklardır. Yüzünüzü temiz tutmanız önemlidir. Bunun sonucu olarak, gözenekler daha az fark edilir hale gelecektir. Yüz temizleyici kullanıyorsanız, sonuç daha da güçlüdür.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA