Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj olarak bilinen mikro pigment uygulaması, cildin hemen altına, tek kullanımlık mikroiğnelerle organik boya enjekte edilmesidir. Kalıcı makyaj ürünlerinin içeriği bitkisel olduğu için ve yüz için tasarlandığından dolayı zararsızdır. Katkı ve koku maddeleri içermez. Kullanım süresi dövme işlemindeki gibi ömür boyu kalıcı değildir. Uzun süre kalıcıdır ancak 2-3 yıldan sonra yüzdeki pigment azalmaya başlar. Kullanılan ürünler tamamen bitkisel olduğu için zamanla silinerek yok olur. Makyajın kalıcılığını cildin yapısı, yaşı, cildin kendini yenileme özelliği, çevresel faktörler, pigmentlerin yeterince derine aşılanıp aşılanmaması belirler. Cilt yenilendikçe cildin altına enjekte edilen boyaların rengi açılacak ve zamanla yok olacaktır. İlerleyen yaşlarda cildin kendini yenileme özelliği azalacağından dolayı kalıcı makyajın ömrü de uzayacaktır.

Kalıcı makyaj uygulamasından önce uygulama yapılacak olan anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede işlem yapılırken aşrı, acı hissedilmez.

Kalıcı makyaj, kaş, göz, dudak bölgelerine daima makyajlı görüntüye sahip olmak için uygulanabileceği gibi göz çizgisini yukarı kaldırmak, çok seyrek olan kaşları belirginleştirmek, dudak çizgisini düzeltmek, belirginleştirmek, yara izlerini, kemoterapi izlerini kapatmak, saçların azaldığı bölgelerdeki kellik görüntüsünü kamufle etmek için de yaptırılabilir.

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Kalıcı makyaj uygulamasından önce uygulama yapılacak olan anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur. Bu sayede işlem yapılırken aşrı, acı hissedilmez.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaş konturu olarak da bilinen kalıcı kaş makyajı, tıbbi bir sorun sebebiyle kaşları olmayan, belirgin olmayan, çok ince, seyrek ve dağınık kaşlara sahip olan kişilerin başvurduğu bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Seyrek kaşlara ya da yarım kaş şekline sahip olanlar, bozuk kaş şekline sahip olanlar, kaşlarını şekillendirmekte zorlananlar, kavisli kaşlara sahip olmak isteyenler, stres faktörü sebebiyle kaşlarında bölgesel dökülmeler yaşayanlar kalıcı kaş makyajı sayesinde her gün kaş doldurmakla uğraşmaktan kurtulabilir ve daha estetik yüz hatlarına sahip olabilirler.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudak konturu olarak da bilinen kalıcı dudak makyajı ile belirgin olmayan dudak çevresi belirginleştirilir. Doğuştan biçimsiz olan dudaklara biçim verilir. Dudak çizgisi düzeltilir, renksiz dudaklara istenilen renkte pigment enjekte edilerek dudakların dolgun ve renkli hale getirilmesi sağlanır. Böylece cerrahi bir operasyon geçirmeden daha dolgun dudak görüntüsüne kavuşabilirsiniz. Dudak konturu uygulamasıyla, altı aydan bir yıla kadar dudak renklendirme işlemiyle uğraşmaktan da kurtulmuş olursunuz.

Kalıcı Göz Makyajı

Kalıcı göz makyajı işlemi kirpik diplerine doğru teknikle uygulanarak gözler çok büyükse daha küçük, küçükse daha büyük, ayrıksa bitişik, bitişikse daha ayrık gösterilebilir. Gözlerdeki düşüklük ortadan kaldırılabilir ve yüze yeni bir ifade verilir. Bu sayede daha anlamlı ve güzel bakışlara kavuşulur.

Kalıcı Makyajın Sakıncaları

Kalıcı makyaj uygulamasını emin olmadığınız bir bölge için yaptırmamalısınız.  Bütün işlemlerin en az 6 ay kalıcılığı olduğu için istemediğiniz bir makyaj görüntüsüyle yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Organik boyalar kullanılmasına rağmen çok hassas ciltli insanlarda tahrişe sebep olabilir. İşlem yaptırmadan önce bu durumu göz önünde bulundurmakta fayda var. Çok fazla spor yapan, terleyen insanlarda cilt yenilenme süresi daha hızlı olduğu için makyajın kalıcılığı yarı yarıya düşecektir. Kalıcı makyaj uygulamasını kesinlikle güvenilir ve kaliteli malzeme kullandığından emin olduğunuz bir yerde yaptırmalısınız. Aksi halde yanlış bir uygulama yapılabilir. Kullanılan malzemelerin kalitesizliği yüzünden yüze enjekte edilen pigmentin rengi birkaç hafta içinde yeşil veyaz kırmızı renge dönüşebilir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasından sonraki 10 dakika direkt güneş ışığına maruz kalmamak gerekir. İşlem yapılan bölgeler havlu ile sertçe silinmemelidir, kaşınmamalıdır. İşlem yaptırdığınız yerden size önerilen nemlendirici ve merhem kullanılmalıdır. Düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Kozmetik ürün kullanımından kaçınılmalıdır.

Loresima Bayan Kuaförü & Güzellik Salonu’nda kaliteli ve güvenilir kalıcı makyaj uygulamalarımız ile hizmetinizdeyiz.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA