KALICI OJE

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje günlük hayatın koşturmacasından, tırnak bakımına fazla vakit ayıramayan kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Manikür yapmak ve zamanla silinen, yapısı bozulan ojelerin silinip yenisinin sürülmesi işlemlerini sürekli tekrar etmek çok fazla zaman aldığı için herkesin yoğun iş temposu içinde bunu yapması mümkün olmayabilir. Eğer oje rengini sık sık değiştiren bir kadın değilseniz ve çok çabuk deforme olan, soyulan standart ojeleri sürmeye, kısa bir süre sonra çıkarıp yenisini sürme işlemine vakit ayırmaktan sıkıldıysanız bu uygulama tam size göre. Kalıcı ojelerde soyulma ya da deformasyon olmaz. Tırnaklara zarar veren, tırnakların yıpranmasına sebep olan bir uygulama da değildir. Çünkü tırnakların nefes almasına ve suyla temasına engel olmaz. Tırnaklara zarar vermeyen malzemelerden üretilmiştir.
Kalıcı oje, protez tırnak, takma tırnak ya da jel tırnak gibi bir uygulama değildir. Yalnızca kalıcılığı uzun olan oje uygulamasıdır. Kalıcı oje uygulaması özel cihazlarla sizn kendi tırnağınıza yapılır. Oje tırnağa yapıştırılır ve kurutulur. UV ışınları ile kalıcılığı arttırılır. Bu işlemler özel makinelerle yapıldığı için evinizde yapabilmeniz mümkün değildir. Bunun için güvenilir bir güzellik merkezini tercih edebilirsiniz.

Öncelikle kalıcı oje uygulaması için tırnaklar istenilen boyda kesilir ve törpülenir. Manikür yapılır. Çünkü kalıcı ojenin tırnak etlerine temas etmemesi gerekir.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Öncelikle kalıcı oje uygulaması için tırnaklar istenilen boyda kesilir ve törpülenir. Manikür yapılır. Çünkü kalıcı ojenin tırnak etlerine temas etmemesi gerekir. Özel bir solüsyon kullanılarak tırnakların üstü yağdan ve nemden arındırılır ve matlaştırılır. Tırnakları kalıcı oje işlemine hazırlamak için baz uygulaması yapılır. Sonra oje sürülür. Oje uygulamasının her katından sonra tırnaklar 60 saniye UV ışınında bekletilir. Seçilen renge göre 2-3 defa tekrar etmek gerekebilir. French uygulamasında tırnağın ucunu ayrıca bekletmek gerekir. Bu sayede oje hemen kurumaktadır uzun süre beklemenize de gerek kalmayacaktır. En sonunda son kat cilası uygulanır ve buna da 60 saniye UV ışını verilir. En son özel bir solüsyon sürülerek işlem tamamlanır. İşlemin sonuna gelindiğinde ellerinizi kullanabilir ve uzun sürecek bu rahatlığın keyfini sürebilirsiniz. Aynı işlemler ayaklar için de uygulanabilir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Tırnaklarınızdaki kalıcı ojeyi çıkarmak isterseniz bir güzellik merkezini ziyaret etmeniz gerekir. Zira özel makinelerle uygulandığı ve UV ışınlarıyla kalıcılığı arttırıldığı için evde çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Kalıcı ojeyi çıkarmak için özel bir solüsyon kullanılır. Kalıcı oje çıkarma solüsyonu kullanılmadan tırnaklarınıza yapacağınız her müdahale tırnağınıza zarar verebilir. Kalıcı oje çıkarma solüsyonu ile kalıcı ojeniz çıkarılırken önce bu solüsyon tırnağa sürülür ve bir bantla sarılır. 10-15 dakika solüsyon içinde bekletilen ojeler kalkmış olur. Kalan küçük parçalar da kazınarak ya da törpülenerek çıkarılabilir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Kalıcı oje, bakımına dikkat edildiği sürece ellerde 15-20 gün, ayaklarda 30 gün kalır. Ojeler sıcak suda çok bekletildiği zaman, ojelerin bozulma ihtimali artabilir. Ya da tırnakları yemeye çalışmak zaten kullanım süresini düşürecektir. Tırnaklar törpülenirse bir bölümü açılacağından oje tırnağın üzerinde durmayacaktır. Bu yüzden tırnağın hava almasına sebep olabilecek şeylerden kaçınmak gerekir.Bu konulara dikkat edildiği sürece ojenin dayanıklılığı devam edecektir.

Kalıcı Ojenin Sakıncaları Nelerdir?

Kalıcı oje, standart ojelerden daha koruyucudur. Tırnakların kırılmasına engel olur. Ancak uzun süreli kullanımlarda standart ojelerde olduğu gibi sararmalara sebep olabilir. Tırnakların hava alabilmesi için uzun süre oje uygulaması yaptırmak sakıncalı olabilir. Aralıklı olarak kalıcı oje uygulatmak daha iyi olabilir.

Loresima Bayan Kuaföründe güvenilir kalıcı oje uygulaması ve oje çıkarma uygulaması ile hizmetinizdeyiz.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA