Kaşlar Nasıl Doldurulur?

kaşlar nasıl doldurulur, kaş farı, kaş jeli, kaş maskarası, kaş fırçası, kaş farı nasıl sürülür, kaş kalemi, kaş pudrasıKaşların yüz ifadesini, bakışları etkilemesi sebebiyle bakımı çok önemsenir. Görünüşümüzü çok etkilediği ve son yılların kalın kaş modası sebebiyle kaş bakımına verilen önem artmıştır. Doğal kaşları yeterince kalın ve yoğun görünmeyenler ya da daha belirgin görünmesini isteyenler kaş doldurma işlemi yapmak ya da yaptırmak istemektedir. Bunun için en baştan kaş şekillendirme işlemi yapılabilir. Ya da zaten kaş şeklinden memnun olanlar her gün makyajlarının bir parçası olarak kaş doldurma uygulaması yapabilirler.

Kaş doldurmak için kaş kalemi, kaş farı, kaş pudrası, kaş maskarası, şeffaf kaş jeli kullanabilirler. Kaş jeli yeni başlayanlar için kullanımı zor bir ürün olabilir ancak kaş sabitleyici olduğu için kaş şeklinizi gün boyu korumanızı sağlayacaktır. Kaşları doldurmak için ilk olarak kaşları kaş fırçası taramak gerekir. Aşağı ve yukarı doğru taranan kaşlar aynı boya gelecek şekilde kaş makası ile kesilir. Kaş doldurmak için kaş rengine uygun kaş kalemi, kaş pudrası, kaş jeli, kaş maskarası seçilmiş olmalıdır. Kaşların orta kısmı kaş kalemiyle, kaşların çıkış yönüne doğru, küçük dokunuşlar yaparak boyanmalıdır. Kaşları doldurduktan sonra kaş rengine uygun bir renkte kaş maskarası ile kaşlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Kaş maskarası ile kaşlarınızı yukarı doğru taramanız yeterli olacaktır. Böylelikle doğal bir şekilde doldurulmuş dolgun kaşlara ulaşabilirsiniz. Bunu yaparken fazla ürün kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Fazla ürün kullanmak ya doğal görüntüden uzaklaştıracak ya da kaşları doldururken taşırmaya sebep olacaktır. Eğer kaş doldururken kalemi ya da maskarayı taşırdıysanız bu bölgeyi ıslak mendille ya da makyaj temizleme suyu damlatılmış kulak çöpü ile temizlemelisiniz. Bu işlemleri iki kaş için de uyguladıktan sonra kaş makyajınızı bitirmiş, dağınık ve seyrek kaş görüntüsünden kurtulmuş olursunuz.

Kaş Şablonu

Kaşlarınızı doldurmak için kaş şablonlarından da yardım alabilirsiniz. Kişisel bakım ve makyaj ürünleri satan mağazalarda bulabileceğiniz kaş şablonları, kaş boyarken daha muntazam bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır. Farklı şekilleri bulunan kaş şablonlarından yüzünüze ve göz şeklinize en uygun olan kaş şablonunu seçebilirsiniz. Kaş şablonunu kaşınızın üstüne yerleştirip kaş kalemi, kaş pudrası ya da kaş farı kullanarak kaşlarınızı rahatlıkla doldurabilir ve doğal bir şekilde doldurulmuş kaş görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Ama seçtiğiniz ürünlerin renginin ten ve saç renginize uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Kalıcı Kaş Uygulaması

Kaş doldurmak için başvurabileceğiniz yollardan biri de kalıcı kaş uygulamasıdır. Güvenilir bir yerde saç renginizle aynı renkte yaptıracağınız kalıcı kaş uygulaması sizi her gün kaş doldurma derdinden kurtaracaktır. Hem  emek hem de zamandan tasarruf sağlayabileceksiniz. Dövme tekniği ve kıl tekniği ile kalıcı kaş uygulaması yapılabilmektedir. Kıl tekniği, organik boyaların deriye kıl şeklinde, hijyenik tek kullanımlık iğnelerle enjekte edilmesidir. Bu işlem kaş kontürü olarak da bilinmektedir. Bu işlemde organik boya zamanla yavaş yavaş kaybolmaktadır. Dövme gibi ömürlük bir uygulama değildir. Ancak, kıl tekniği ile kaş doldurma, geçici bir teknik olmasına karşın her sabah kaş doldurma işlemi yapma derdinden uzun bir süre için kurtardığından pek çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

Ürün kullanımlarında en iyi kaş farı, en iyi kaş pudrası, en iyi kaş kalemi tercih edilmesi, sonucun sürekliliği ve sağlığınıza etkilerini kontrol altında tutabilirsiniz.

karş farı, kaş maskarası, kaş jeli, kaş fırçası

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA