Kaşlarınızı Sezon İçin Şekillendirmek İçin Altın Kurallar

Kaş Şekillendirmek İçin Genel Kurallar

Kaş şekli ve kalınlığı yüz hatlarını belirginleştiren, yüz ifadesini değiştiren, bakışları etkileyen önemli bir ayrıntıdır. Bu yüzden kaşlarımızın şeklinden memnun değilsek bunu değiştirme yoluna gidebiliriz. Ancak bu zannedildiği kadar kolay bir işlem olmayabilir. Kaş şekillendirmenin en önemli adımı yüz şeklimize en uygun kaş dizaynını yapabilmektir. Bunu yapmak da pek kolay sayılmaz. Kaldı ki yalnızca yüzümüze uygun bir şekil de yetmeyebilir. Günümüzde kaş şekli trendlerinin de sık sık değişiyor olması profesyonel bir dokunuşu gerektirebilir. 90’lı yılların ince ve kavisli kaşları, birkaç sene öncesinin instagram makyajlarının koyu ve doldurulmuş belirgin kaşları geride kaldı. Artık daha doğal, kalın ve yukarı doğru taranmış gibi görünen kaşlar trendde. Her ne kadar bir kaş modasından bahsetmek mümkün olsa da kaş şekillenderme konusunda daha önemli olan yüz ve göz şekline uygun bir kaş dizaynının yapılmasıdır. Peki hangi yüz tipi için hangi şekli daha uygundur?

Hangi Yüz Tipine Hangi Kaş Şekli Uygundur?

Her yüz için önerilen formül kaşın üçte ikisinin yukarı doğru, kalan üçte birlik bölümünün aşağı doğru bakmasıdır. İki kaşın birbirine yakın durduğu bölüm kuyruk bölümünden daha aşağıda durmalıdır ki yüz yorgun ve üzgün gibi görünmesin. Farklı yüz tiplerinde kaştaki iki farklı yöne bakan bölüm arasındaki kavis için farklı öneriler yapılır. Yuvarlak yüz tipine sahip olanlara daha kavisli bir kaş şekli, oval yüz tipine sahip kişilere daha hafif kavisli kaş şekli, kare veya dikdörtgen yüz şekline sahip kişilere ise oval kaş şekli önerilir. Uzun yüzlü kişilerin de düz kaş tercih etmesi daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Yüz şekli nasılsa onu dengeleyecek bir ifade katmaya çalışmak daha uygundur. Zaten köşeli yüzlü birinin keskin kavisli bir kaş şekli tercih etmesi onu sinirli gösterecektir. Ya da yuvarlak yüzlü birinin yay gibi bir kaş şekli tercih etmesi yüzünü daha yuvarlak ve kilolu gösterecektir.

Kaş Şekillendirmenin Adımları:

Kaş Şekillendirmenin 1. Adımı:

Kaş şekillendirmenin ilk adımı temizliktir. Kaşlarda makyaj varsa ideal görünüme kavuşabilmek için ilk olarak makyajın temizlenmesi  ve sonrasında kaşların kesilmesi gerekir.

Kaş Şekillendirmenin 2. Adımı:

İkinci adımda kaş dizaynı yapmak gerekiyor. Göz şeklinize uyan ve yüzünüzle uyumlu bir kaş şekli belirlenir. Bu işlem için önce kaşın başlayacağı yer, orta bölümü ve bitiş/kuyruk bölümü işaretlenir. Kaşın boyunu belirleyebilmek için bir çubuktan yardım alınır. Çubuk burun deliğinden göz pınarına doğru uzatılır ve bu şekilde kaşın başlangıç noktası belirlenir. Elmacık kemiğinden göz bebeğinin kenarına doğru uzatılan çubuğun kaşta denk geldiği nokta kavisin en fazla olacağı yeri verir bize. Çubuğu burnun yanından gözün dış kısmına doğru uzattığımızda çubuğun kaşta denk geldiği nokta kaşın bitiş, kuyruk noktasını verir. Kaş çerçevesi bu şekilde oluşturulduktan sonra yüz hatlarına ve göz şekline göre çerçeve kalemle çizilir. Ve kaş alma adımına geçilir.

Kaş Şekillendirmenin 3. Adımı:

Üçüncü adımda kaş alma işlemine geçilir. Bunun da ilk adımı kaşları aynı boya getirmek için kaşları kaş tarağı ile aşağı ve yukaru doğru tarayıp kesmektir. Oluşturduğumuz kaş çerçevesinin dışında kalan tüyler cımbız yardımıyla alınır. Kaş alırken cımbızı kaşların dibinden tutmak ve çıkış yönüne doğru çekmek daha az acı çekmeyi sağlayacaktır.

Kaş Şekillendirmenin 4. Adımı:

Dördüncü adımda kaş boyama ve doldurma işlemi yapılır. Bu işlem için kaş pudrası, kaş kalemi ve kaş jeli kullanılır. Bu aşamada doğru tonu seçtikten sonra, kaşlar aşağı-yukarı doğru taranır ve boşlukların olduğu bölümler bulunur ve boyanır. Doğal bir görünüme ulaşmak için kaşların her yerini aynı oranda boyamamak ve çok görünür müdahalelerde bulunmamak daha iyi olur. İç bölgeler normalde biraz daha seyrek olduğu için buna dikkat etmek ve daha küçük dokunuşlar yapmak gerekir. Ve iki renk kaş kalemi, kaş pudrası, kaş jeli kullanmak daha doğal bir renk elde etmeyi sağlayacaktır. Kaşların olmadığı bölgelere, doğru ürünlerle doğru teknikle yapılacak uygulama ile doğal ve güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Loresima Bayan Kuaförü & Güzellik Salonu’nda ideal kaş şekillendirme uygulamalarımız ile hizmetinizdeyiz.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA