LAZER EPİLASYON

Cildimizin temiz ve pürüzsüz olması hepimizin istediği bir görüntüdür. Bu görüntüye ulaşmak için epilasyon adı verilen istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri kullanılır. Ancak bu yöntemlerin bazıları ya çok acılı ve ağrılı bir çözüm sunar ya da çok kısa süreli çözümler sunar. 90’lı yıllardan bu yana kullanılan lazer epilasyon hem epilasyon süreci bakımından hem epilasyon işleminin sonucu bakımından hem de çalışma prensibi bakımından diğer epilasyon yöntemlerinden ayrılır. Lazer epilasyon, lazer enerji kullanılarak istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulma yöntemidir. 1997 yılında FDA tarafından, lazer epilasyon güvenilir bir medikal yöntem onayını almıştır. Böylelikle herkes için de güvenilir ve ulaşılabilir bir yöntem halini gelmiştir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon ışık sistemi kullanılarak  kıl köküne enerji verilmesiyle istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar. Kıl köküne ışık verildiğinde, kıl kökündeki melanin pigmenti bu ışığı kendine çeker. Işık enerjisi kıl kökündeki melanin pigmentinde ısı enerjisine dönüşür. Isı enerjisiyle kıl yanar ve düşer.

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Diğer epilasyon yöntemlerine göre daha ağrısız, yaptıranların çoğunda kesin ve kalıcı bir çözüm sağlayan ve bu sayede uzun vadede epilasyon için zaman ve para harcama zorunluluğunu ortadan kaldıran bir yöntem olması bakımından oldukça faydalıdır. Bu açıdan bakıldığında lazer epilasyon için verilen para uzun vadede karşılanmış oluyor. Vücudun bel, sırt, karın gibi diğer epilasyon yöntemleriyle oldukça zorlanılabilecek bölgelerine uygulama yapma avantajı sağlıyor. Hızlı uygulanan bir yöntemdir ve tedaviye başladıktan sonra kısa sürede gözle görünür sonuçlar alınmaya başlanır. Yan etkileri çok azdır. Her seans sonrasında ancak ağda sonrası olabilecek kadar tahriş, hassaslık ve renk değişimi oluşacaktır. Ve en fazla 3-4 saat sürer. Herhangi bir kanserojen etki yapmaz. Işınlar derinin üst tabakasındaki kıl köklerini hedeflediği için kas dokuyu aşıp iç organlara zarar verebilme ihtimali olmaz. Tüylerin tekrar çıkma ihtimali olsa bile daha açık renkli ve seyrek çıkacağı için uzun dönemli bir epilasyon sağlamış olur.

Lazer Epilasyon İşlemi Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon işleminin süresi hangi bölgeye yapıldığına, nasıl bir kıl yapısı, yoğunluğu olduğuna, cilt rengine, hasta yaşına, hormonlarının durumuna göre değişir. Her seansın süresi bu durumlara değişeceği gibi toplamda kaç seans gerekeceği de kişiye göre değişebilir.

epilasyon, lazer epilasyon, Lazer Epilasyon Nedir, laser epilation

Lazer Epilasyonun Vücuda Zararı Var mı?

Lazer epilasyonda kullanılan enerji kansere sebep olabilecek türden bir radyasyon değildir. İyonlaştırıcı olmayan radyasyon kullanıldığı için moleküler düzeyde hücreyi etkileyemez ve hücrelerde mutasyona sebep olmaz.

Genital bölgeye uygulanacak lazer epilasyonun kısırlığa(infertilite) sebep olacağı, yumurtalıklara zarar vereceği gibi de yanlış inançlar vardır. Lazer ışınları ciltteki kıl köklerinin bulunduğu tabakayı aşıp daha derine inemediği için organlara, organların yapısına ve işleyişine zarar vermeyecektir.  Ancak yüze yapılan lazer epilasyon uygulamalarında kaş bölgesi tedavisinden kaçınmak göz sağlığı için daha faydalı olacaktır. Kaş bölgesi için başka bir epilasyon yöntemi tercih etmek daha iyi olur.

Hamilelik ve emzirme dönemi için lazer ışınlarına maruz kalmakla ilgili yeterli sayıda araştırma yapılmamıştır.  Bu yüzden bu dönemde her ihtimale karşı lazer epilasyona ara vermek daha iyi olacaktır.

Lazer Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Lazer epilasyondan sonra özellikle yaz aylarında güneş koruyucu kullanımına dikkat etmek çok önemlidir. Seanstan sonraki 2-3 hafta güneşe direkt maruz kalınmamalı. İşlemden sonraki birkaç saat işlem görmüş bölgeyi kaşımamaya, tahriş etmemeye dikkat edilmelidir. Kıl köklerine işlem yapılacağı için bir sonraki seansa kadar tüylerin alınmaması gerekir.

Loresima Güzellik Salonu’nda lazer epilasyon uygulaması ile hizmetinizdeyiz.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA