Neden Klinik Cilt Bakımı?

Cilt, günlük hayatta pek çok olumsuzluğa maruz kalır. Çevresel faktörler, UV ışınları, stres, makyaj, beslenme tarzı, yaş almak, düzensiz uyku, cilt yapısını, cilt görüntüsünü olumsuz etkiler. Ciddi bir cilt problemi olmasa bile temel bakım ihtiyacının karşılanmaması zamanla kusurlu bir cilt görünümüne sebep olur. Buna engel olmak, cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlayabilmek, günlük hayatta maruz kalınan etkenler ya da stres faktörü sebebiyle değişen yağ dengesini düzenleyebilmek için cilt bakımı yaptırmak gereklidir. Cilt bakımı 20 yaşını geçen herkesin 28-30 günde bir yaptırması gereken bir işlemdir. Yaklaşık bir ay içinde cildin yağ ve nem dengesi bozulur, akne, komedon oluşumu, gözenekli görüntü ya da kuruluk problemi yeniden baş gösterir ve bakım ihtiyacı yeniden oluşur. Herhangi bir cilt sorunu olmasa bile cildin genel bakımının düzenli olarak yapılması cildin ilerleyen dönemlerdeki deformasyonunu minimuma indirgeyecektir.

Neden Klinik Cilt Bakımı?

Evde kendi kendinize yapabileceğiniz peeling, maske, tonik gibi cilt bakım uygulamaları tek başına cilt bakım ihtiyaçlarının tamamının karşılanmasını sağlayamaz. Cildi kısa vadede rahatlatır, dinlendirir, nemlendirir. Ancak bu işlemler yalnızca cilt temizliği seviyesinde kalacaktır.Evde kendi kendinize yapabileceğiniz peeling, maske, tonik gibi cilt bakım uygulamaları tek başına cilt bakım ihtiyaçlarının tamamının karşılanmasını sağlayamaz. Cildi kısa vadede rahatlatır, dinlendirir, nemlendirir. Ancak bu işlemler yalnızca cilt temizliği seviyesinde kalacaktır. Profesyonel klinik cilt bakımında ise cilt tipine, cildin ihtiyacına, yaş almanın ciltte oluşturduğu etkiye yönelik gerekli işlemler yapılır. Klinik cilt bakımının en önemli özelliği kişilerin ihtiyacına ve beklentisine yönelik düzenlenmesidir. Klinik cilt bakımı sayesinde, cilt yaşlanmanın etkilerinden korunmuş olur, gözenekler temizlenir ve gözenekli görüntü düzelir, kuruluk ve kuruluşun sebep olabileceği izler giderilir, gerekli nem desteği sağlanır, cilt ölü hücrelerden temizlenir, kan akışı hızlanır, canlı, temiz ve parlak bir cilde ulaşılır.

Klinik cilt bakımında ilk olarak cilt analizi yapılır. Cilt, varsa, makyajdan arındırılır. Peeling yapılarak cilt ölü deriden arındırılır ve cildin ihtiyacına yönelik uygulamalarla cilt bakımına devam edilir.

Normal Cilt Tipi: Normal cilt tipinde gözenek, yağ, kuruluk problemi yoktur. Normal cilt tipine sahip kişilerin, cilt tipinden kaynaklanan özel bir bakıma ihtiyacı olmaz.

Yağlı Cilt Tipi: Yağlı cilt tipinde yağ salgısı fazla olduğu için gözenek, akne, komedon problemi vardır. Yağ dengesinin sağlanması, aşırı parlama sorununu engellemeye yönelik işlemlerin yapılması gerekir.

Karma Cilt Tipi: Karma cilt tipinde T bölgesi yağlıdır. Diğer bölgelerse genellikle kurudur. Bölgesel olarak gözenekli, komedonlu, akneli bir görüntü varken aynı zamanda yer yer kuruluklar bulunur. Yağlı bölgenin yağ dengesi sağlanırken kuru bölgelerin de nemlendirilmesi sağlanır.

Kuru Cilt Tipi: Kuru cilt tipinin gözenekli bir görüntüsü yoktur. Cildin neredeyse her yerinde bir matlık, kuruluk hatta pul pul dökülmeler bulunur. Cildin ihtiyacı olan nem sağlanırken, kuruluğun sebep olacağı erken kırışma sorununa yönelik işlemler de yapılır.

Klinik cilt bakımı, profesyonel cilt bakımı sağlamak için, cildin ihtiyacı olan su ve yağ dengesini sağlamak amacıyla, cildin alt tabakalarına ulaşarak, cilt bakım ürünlerini cildin alt tabakalarına ulaştırarak yapılır. İhtiyacı olan oksijen ve kollajen sağlanan cilt sıkılaşır. Hücre yenilenmesi sağlanan cilt, uzun süre bu canlılığı muhafaza edebilir.

Klinik Cilt Bakımının Amaçları

Klinik cilt bakımı, cildin elastikliğini, canlılığını, nemini korumasını hedefler. Ciltte yeni hücre oluşumunu sağlar. Ciltte, cildi çevresel faktörlerden koruyacak bir tabakanın bulunması gerekir. Cildin yüzeyinde biriken ölü hücreler gerekli korumayı sağlayamazsa cildin göreceği zarar da artacaktır. Klinik cilt bakımı sayesinde cildin sebum tabakası da güçlendirilir. Bu da cildin dış etkenlerden korunmasını sağlar. Cildin kurumasına, kırışmasına engel olmayı hedefler gerekli nem desteğini sağlayarak.  Cilde vitamin, aminoasit, kollajen desteği sağlanarak cildin beslenmesi ve elastikiyetinin korunması hedeflenir.

Loresima Güzellik Salonu’nda profesyonel klinik cilt bakımı ve profesyonel cilt bakımı çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

 

 

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA