OMBRE SOMBRE

Ombre Nedir?

Ombre kelimesi Fransızca’da gölge anlamına gelmektedir. Ombre her ne kadar kuaför sektöründe saç için kullanılan teknik bir terim olsa da ev dekorasyonu, grafik tasarım gibi alanlarda da anlamına istinaden kullanımı mevcuttur.

Ombre Nedir, Ombre tekniği, ışıltılı saçlar, Ombre yöntemi, Gri ombre, Ombre fiyatları

Karanlıktan aydınlığa doğru değişen renk tonları ile birbiri ile gölgelenen saç tarzını ifade etmektedir. Bu noktada saç dipleri daha koyu bir görünüme sahipken uçlara doğru daha açık tonda bir görüntü elde edilmektedir. Ombre tekniği ile saça gölge verilirken, doğal geçiş sayesinde ışıltılı saçlara kavuşmak mümkündür. Tabiki her alanda olduğu gibi kadın kuaför sektöründe de ombre için etkili sonuçlar elde etmenin yolu işin uzmanları ile çalışmaktan geçmektedir.

Ombre yöntemi hem kalın hem ince saçlarda, hem uzun hem kısa saçlarda, hem kıvırcık hem de küt kesim modellerinde uygulamak mümkün.

Saçı kısa olup kısa saç ombre yaptırmak isteyenlerin hayalleri de boşa gitmiyor. Kısa saça ombre yapmakta mümkün.

Gri ombre tarz olarak özellikle son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Bunun yanında sarı ombre ve platin sarısı ombre de tercih edilen renkler arasındadır.

Siyah saca ombre konusu bizlere en çok sorulan sorular arasındadır. Kızıl ombre (kizil ombre) de tarz renkler arasındadır.

Ombre fiyatları tabiki uzmanına göre değişkendir.

Sombre Nedir?

Sombre’de nereden çıktı diyenler olacaktır. Soft Ombre olarakta tanımlanabilir. Sombre de saçın bir tondan diğer tona geçişidir. Ancak saç dipleri ile uçları arasında birkaç katmanda yumuşak bir geçiş planlanmaktadır.

Ombre ile Sombre arasındaki farklar nelerdir?

Ombre ve Sombre ifadeleri zaman zaman birbirine karıştırılabiliyor. Ombre Sombre, mantık olarak ikisi de bir renkten diğeri geçiş olarak ifade edilse de kullanılan teknik tarzı olarak birbirinden de ayrılmaktadır.

Ombre yönteminde saç uçlarına doğru marjinal geçişler yapılabilir. Yani pembe, mavi gibi seçenekleri kullanabilirsiniz. Sombrede ise geçişler bu şekilde keskin değildir. Yumuşak bir şekilde geçiş planlanmıştır.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA