Protez Saç Nedir?

Kadınlarda Protez Saç Uygulamaları

Protez Saç Nedir?

Saç dökülmesi hem erkeklerin hem de kadınların ortak bir sorunu haline gelmiştir. Kadınlarda yaşanan saç dökülmesi problemleri, erkeklere nazaran daha büyük ve daha can sıkıcı bir sorundur. Malesef saç problemleri yaşayan kadınlarda depresyon ve rahatsızlık görülme olasığılı daha fazladır. Bu yüzden  bakımlı ve gür saçlar kadınların kendini iyi hissetmesinde rol alan en önemli unsurlardan biridir. Tam da bu noktada devreye herkesin güvenle kullanabileceği kadın, erkek cinsiyet ayrımı olmaksızın 12 yaşın üzerindeki herkes için uygun olan saç protezleri girmektedir. Saç protezi ile elde edilen doğal yapılı saçlar kadınların özgüvenlerini yükseltirken onların daha genç ve sağlıklı görünmelerinin yanı sıra kişide psikolojik rahatlık sağlayarak daha pozitif ve dışa dönük olmalarında da etkilidir.

Protez saç herhangi bir nedenle (genetik faktörler, lazer, ciltte yanıklar, hormonel sorunlar, stres, saçkıran, kemoterapi  vb.) saçların kaybeden kadın ve erkeğin dış görünüşlerinde yapmak istedikleri ve güvenle başvurdukları cerrahi olmayan en doğal  yöntemdir.

Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılır?

Herşeyden önce kadınlar da kullanılan protez saçın dışarıdan bir gözle anlaşılmaması ve %100 doğal görünüme ve doğal saç salınımına sahip olması gerekmektedir. Protez saç uygulaması üç aşamada gerçekleşir.

Protez saç uygulamasında birinci aşama öncelikle saç ve saç derisi anilizi yapılarak hastanın kafa yapısı, yüz hatları ve cilt dokusuna uygun, saç çizgisi de belirlenerek kalıp alınmasıdır. İkinci aşamada ise kişiye özel olarak hazırlanan saçlar, kişinin kelleşmiş bölgesine kendi saçlarından alınan saçların özel solüsyonlarla ya da sabitleyici bantlarla saç derisine yapıştırılarak sabitlenmesi işlemidir. En önemli ve en son aşamasında ise protez saçın görsel olan kısmı yani tasarım aşamasıdır. Böylelikle yüzünüze uygun bir şekilde protez saçın kesimi ve tasarımı yapılarak işleme son verilir.

Protez Saç Uygulamasında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Protez saç uygulamasında dikkat edilecek en önemli nokta, saç uygulaması yapılırken saç derinize özel bir yapıştırıcı solüsyon uygulaması yapılmaktadır. Dolayısıyla cilt problemi olan kişilerin uygulamayı yaptırmadan önce mutlaka doktor tavsiyesine başvurması uygun olacaktır.
Diğer önemli nokta ise protez saç uygulaması yapacağınız zaman kullanılacak olan saç bantlarının hava alan saç bantları olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yapıştırma işleminde kullanılacak olan solüsyonların ve yapıştrıcılarının su ve hava geçirebilen aynı zamanda cilde hiçbir zarar vermeyen, cildin nefes almasını sağlayan bileşenlerden oluşmasına dikket etmenizdir.

Protez Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Protez saçın ömrünü belirlemek aslında biraz da sizin elinizde. Ayda ortalama 2 defa protez saç bakımı yaptırılması gerekir fakat bu bakım süresi kişinin saç yapısına göre farklılık gösterebilir. En doğru bilgiyi, uygulamayı gerçekleştiren uzman kişi tarafından almalısınız. Protez saç bakımı yaptırırken hijyen kurallarına uyan temiz bir yerde yaptırmaya ayrıca özen gösteriniz. Aksi takdirde saç derinizin mikrop kapmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Bakım süreci genel olarak üç aşamadan oluşur. İlk aşamada protezin çıkarılması ve saçlı deride uzayan saç tellerinin tekrar kazınması işlemidir. Bu kazıma sonrasında kafa derisine bakım yapılarak olası tahriş ve izler için önlem alınır, cildin yumuşatılarak onarım gücü desteklenir. Son aşamada ise protez saçın deriye temas eden alt kısmındaki platform özel solüsyonlarla temizlenir. İşlemler tamamlandıktan sonra protez saç ilk günkü gibi yerine yerleştirilir ve kullanılmaya devam edilir.

Protez saçınıza kendiniz de evde bakım yapabilirsiniz. Protez saçlar kendi doğal saçlarınız gibi uzama göstermeyeceğinden protez saçlarınızı yıkarken ve bakım yaparken kaliteli ürünler tercih ederseniz protez saçınızın ömrünü de uzatmış olursunuz. Protez saçınızı yıkarken, saçlarınızı fazla karıştırmadan tek yöne doğru yıkama yapmalısınız. Protez saçtaki tellerin daha canlı ve parlak görünmesi için nanoteknolojik protez saç şampuanlarını kullanmanız önerilir. Yıkama sonrasında kurulama için havluyla fazla çırpma hareketi yapmadan, yumuşak hareketlerle bastırarak suyun emilmesini sağlayabilirsiniz. Geniş dişli taraklar kullanarak, fön makinesi yardımıyla (çok yüksek ısı olmadan) saçınızı şekil verebilirisiniz.

Protez saçınızın bakımını yapmak üzere çıkardığınızda alt kısımda kalan yapışkan bant artıklarını temzilemek için özel solüsyonlar kullanmanız gerekir. Protez saçın ömrünü uzatmak için bakımlarını hassasiyetle ve aksatmadan yapmalısınız. Prtotez saçın kullanım süresi gösterdiğiniz özene bağlı olarak ortalama 1-3 yıl arasında değişir.

Saç Protezi ile Neler Yapılabilir?

Kadınlar kendi doğal saçıyla neler yapabiliyorsa protez saçlarıyla da eksiksiz bir biçimde aynı şeyleri yapabilir. Örneğin protez saçlarınızla, kuaföre gidip istediğiniz renge boyatıp fön çektirebilirisiniz, saçlarını dilediğiniz gibi toplayıp, tarayıp, bağlayabilirsiniz. Saçlarınızı çıkartmadan duş alıp, spor yapıp havuza yada denize girebilirsiniz.

Protez Saç Fiyatları

Eğer konu protez saç fiyatlarına kadar gelmişse protez saç işlemini büyük ihtimalle düşünüyorsunuz demektir. Bu durumda size protez saç fiyatı veremiyoruz. Doğru bilgi, kesin fiyat için saçınızı, kafanızı incelememiz gerektiğini söylemek zorundayız. Protez saç fiyatları konusunda net bir cevap almak istiyorsanız kısa bir süre vakit ayırıp kuaförümüzü ziyaret etmenizi isteyeceğiz. Aklınızdan çıkarmamanız gereken konu ise Ankara protez saç konusunda iddialı olmamızdır.

Protez Saçın Avantajları Nelerdir?

* Yüksek kalite standartlarında üretilmiş bir protez saçın hiçbir yan etkisi yoktur.
*  Protez saç uygulaması sırasında herhangi bir acı, ağrı hissedilmez.
*  Protez saçlar, kişinin kendi saçına zarar vermez.
* Protez saç kişiye özel olarak hazırlandığı için, özel yapısı ve özellikleri sayesinde kafa derisi hava alır, ekstra terleme yapmaz.
* Protez saç, arzu edilen şekilde, renkte, uzunlukta hazırlanabilir.
* Nanoteknolojikprotez saç ürünleri hava ve su geçirebildiğinden abdest alınmasına da olanak sağladığından güvenle kullanabilir.

Protez Saç Kullanan Ünlüler

Lady Gaga (Yabancı bayan ünlü şarkıcı)

Saç Protezi Protez Saç Kullanan Ünlüler Lady Gaga


Kylie Jenner (Yabancı ünlü)

Saç Protezi Protez Saç Kullanan Ünlüler Kylie Jenner

 

Rihanna (Şarkıcı)

Saç Protezi Protez Saç Kullanan Ünlüler Rihanna

         

Emilia Clarke (yabancı ünlü isim)

Saç Protezi Protez Saç Kullanan Ünlüler Emilia Clarke

 

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA