PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak Kimlere Uygulanabilir? Protez Tırnak Çeşitleri Nedir?

Protez tırnak zannedildiği gibi tırnakların nefes almasına engel olmaz. Takma tırnak ya da kalıcı oje uygulamalarından farklıdır. Tırnak dipleri kapatılmadığı için tırnak nefes alır ve uzamaya devam eder.

Protez Tırnak Kimlere Uygulanabilir? Protez Tırnak Çeşitleri Nedir?Güzellik sektörünün gelişmesiyle birlikte tırnak bakımı da pek çok kişi için daha ulaşılabilir hale gelmiştir. Tırnak yapısı, beslenme alışkanlığı ve psikolojik durum ile yakından ilgilidir. Bunlardan biri ya da genetik yatkınlık sebebiyle tırnak yapısında zayıflık, kırılganlık, tırnak tıkanıklığı ya da tırnak yeme sorunu yaşanabilir. Protez tırnak uygulaması stres, anksiyete kaynaklı tırnak yeme problemi olan, tırnak kırılması sorunuyla sık karşılaşan, tırnağı yavaş uzayan, genetik olarak zayıf tırnaklara sahip kadınların tırnak sağlığı ya da estetik kaygılarla son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği işlemlerden bir tanesidir. Protez tırnak uygulamasının akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak olmak üzere üç ayrı uygulanma şekli vardır. İhtiyacınıza ve ulaşmak istediğiniz görüntüye göre protez tırnak modellerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Protez tırnak takma işlemi 1,5-2 saat sürebilir.

Protez tırnak zannedildiği gibi tırnakların nefes almasına engel olmaz. Takma tırnak ya da kalıcı oje uygulamalarından farklıdır. Tırnak dipleri kapatılmadığı için tırnak nefes alır ve uzamaya devam eder. Protez tırnak doğru kullanıldığı taktirde 5-6 haftaya kadar kullanılabilir. Ancak protez tırnağınız kırıldıysa, protez tırnaktan sıkıldıysanız ya da tırnağınız uzadığı için tırnak dibinizdeki boşluk çok görünür hale geldiyse ve bakımını yaptırmak istemiyorsanız protez tırnağınızı çıkarttırmayı tercih edebilirsiniz. Protez tırnak çıkarma işlemini bir güzellik salonuna gidip yaptırabileceğiniz gibi evde kendiniz de deneyebilirsiniz.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

protez Tırnak Fiyatları, Protez Tırnak Kimlere Uygulanabilir, Protez Tırnak Çeşitleri Nelerdir, Protez tırnak uygulaması

Protez tırnak çıkarma işlemini evde kendiniz yapmak istiyorsanız aseton, pamuk, alüminyum folyo, tırnak eti itici çubuk kullanmalısınız. Ancak çıkarma işlemine geçmeden önce protez tırnağı çıkarmaya hazırlamak için tırnak makası ve törpü kullanmak gerekir. En sonunda tırnaklarınızın ihtiyacı olan nemi sağlayabilmek için nemlendirici. İlk olarak protez tırnaklarınızın boyunu tırnak makası ile kısaltın. Sonra protez tırnağın parlaklığını ve kalınlığını azaltmak için tırnağın üstünü törpüleyin. Daha sonra pamuğu tırnaklarımızın üstüne koyabilecek şekilde küçük parçalara ayırın. Elinizde 10 tane küçük pamuk parçası bulunmalı. Ve alüminyum folyoyu da tırnaklarınızı sarabileceğiniz boyutlardan biraz daha geniş olacak boyuta getirmelisiniz. Elinizde 10 parça da alüminyum folyo bulunmalı. Asetonu bir kaba dökün. Ancak aseton plastik kabı eritebileceği için seçeceğiniz kabın sağlamlığına dikkat ediniz. Ve pamukları aseton kabına daldırıp tırnağınızın üzerine koyun. Asetonun parmaklarınıza vereceği zararı azaltmak için tırnağın kenarındaki deriye vazelin sürmeniz faydalı olacaktır. Böylelikle aseton tırnağınızdaki plastiği eritip protez tırnağınızın çıkmasını sağlayacak ama derinize zarar veremeyecektir. Daha sonra asetonlu pamuğu üzerine koyduğunuz tırnağı alüminyum folyoyla sarın. Alüminyum folyonun parlak kısmını içe getirecek şekilde sararsanız daha çok faydasını görebilirsiniz. Tırnaklarınzı sardıktan sonra 30-40 dakika kadar bekleyin. Süre dolduktan sonra alüminyum folyoyu çıkarın. Protez tırnağın küçük dokunuşlarınızla hareket ettiğini göreceksiniz. Manikür çubuğu ile çıkarma işlemini hızlandırabilirsiniz. Eğer protez tırnağınızın hareket etmediğini, çıkarmakta zorlandığınızı fark ederseniz aynı işlemi tekrarlayıp tırnaklarınızı asetonlu pamuk ve alüminyum folyoya sarıp 20 dakika daha bekletebilirsiniz. Protez tırnaklarınızı çıkarttıktan sonra kendi tırnağınızın üzerinde kalan kalıntıları törpü ile temizlemelisiniz. Eğer tırnaklarınızı törpü ile şekillendirmek isterseniz yıpranmış olabileceği için daha dikkatli ve özenli davranmalısınız. Aseton kullanımı sebebiyle de yıpranmış olan tırnaklarınıza nem desteği sağlamak için kreminizi, losyonunuzu veya zeytinyağınızı ellerinize yaptığınız gibi tırnaklarınıza da masaj yaparak sürmelisiniz.

Protez tırnak uygulamasını ve bakımını yapmak dikkat isteyen işlemler olduğu için güvenilir güzellik salonlarında yaptırmak daha uygundur. Özellikle de bu işlemi sağlıksız tırnak yapısına sahip kadınların (örneğin mantarlı tırnağa protez yapılması gibi) tercih ettiği düşünüldüğünde önemi daha da artar. Protez tırnak çıkartma işlemi yaparken olası hatalar da tırnaklarınız için yıpratıcı olabileceği için bu konuda da güvenilir merkezi tercih etmek faydalı olacaktır.
Loresima Güzellik Salonu’nda protez tırnak yaptırma ve çıkartma işlemleri en uygun protez Tırnak Fiyatları ile hizmetinizdeyiz.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA