Rus Kadınlar Neden Güzeldir?

Rus kadınların güzelliğini açıklayabilecek coğrafi açıklama ise temelde zorlu kış şartlarıyla ilgilidir.

Rusya’da iyi eş bulabilmek zor ve emek isteyen bir konu olduğu için Rus kadınlar yarıştaymışçasına önemsemek durumundadır dış görünümüRus kadınların güzelliğini tarihsel, coğrafi ve kültürel sebeplerle açıklayabiliriz. Rus kadınların güzelliğine tarihsel bir açıklama getirebilmek için Rusların içinde bulunduğu savaşlara bakmak gerekir. 2. Dünya Savaşı’nda erkek nüfusunda gerçekleşen 20 milyonluk kayıp, kadın-erkek nüfusundaki eşitliğin erkekler aleyhine değişmesine sebep olmuştur. Bu dönemde hayatta kalan erkekler güzel kadınlarla beraber olma imkanına ulaşmıştır. Bu durum güzel kadınların evlenebilmesi ve soylarının devam edebilmesi şeklinde sonuçlanmıştır.

Rus erkeklerin çok fazla içki tüketmesi, içki bağımlısı olmayan bir erkekle evlenmek isteyen kadınların daha bakımlı olmasını gerektirmiştir. Kadınların iyi eş bulmak için yöneldikleri bu durum güzelliğin gelecek kuşaklara aktarılabilmesini sağlamıştır.

Rus geleneklerinde, ailenin geçimini sağlamak görevi erkeklerde görülmüştür. Zenginlik kaynağı erkekler olarak görüldüğü için kadınların albenisini arttırmak için güzel ve bakımlı olmaya yöneldiği düşünülebilir.

Rus kadınların güzelliğini açıklayabilecek coğrafi açıklama ise temelde zorlu kış şartlarıyla ilgilidir. Çok soğuk bir coğrafyada yaşadıkları ve güneş ışınlarından çok fazla faydalanamadıkları için evrimsel süreçte ten renkleri açık ve gözleri de daha fazla ışık alabilmek için renkli olmuştur,  ısı kaybına önlediği için evrimsel süreçte burunları da küçülmüştür. Günümüzdeki güzellik anlayışına uygun bir görüntüye Rus kadınlar, coğrafya etkisinin sağladığı genetik avatajları sayesinde ulaşabilmişlerdir. Ayrıca soğuk iklim koşulları ciltteki yağ doku sayesinde cildin sıkılaşmasına da yardımcı olur.

Rusların tarımsal üretim döneminde çok fazla besin almadan çok fazla çalışmak zorunda kalmaları ve kültürel olarak sebze ağırlıklı besleniyor olmaları zayıf bir vücuda sahip olmalarını sağlamıştır. Geleneksel beslenmeye önem verdikleri için de beslenme biçimleri ciltte bir deformasyona sebep olmamıştır. Ancak erkek nüfusunun azlığı ve eş seçimi faktörleri günümüzde kadınların daha zayıf ve bakımlı olma motivasyonları arasındadır.
Rus kadınların güzelliğini açıklamak için ortaya iddialardan biri de Stalin’in başvurduğu uygulamalara ilişkindir. Bu iddia, Rus ırkının daha güzel olması için güzel kadınların güzel erkeklerle ilişki yaşaması ve çocuk sahibi olması şeklinde ırkçı uygulamalara başvurduğu şeklindedir. Ancak benzer iddiaların bulunmadığı diğer kuzey ırklarının da güzel olduğu gerçeği düşünüldüğünde iklim faktörünün daha büyük etkisinin olduğu söylenebilir.

Rus Kadınların Güzellik Sırları Nelerdir?

Rus kadınların güzel olmasının sebeplerinden biri de aslında güzelliğin temiz ve sağlıklı bir görünümle yakından ilgili olduğunu bilmesidir. Bunun için de makyajdan çok cilt bakımına önem verirler.

Rus kadınların, genetik mirasa ek olarak, güzel olmak, güzel görünmek için başvurdukları yöntemlerin başında küçük yaşlarda başladıkları cilt bakım yöntemleri gelir

Cildin güzelliğini uzun süre korumaya yönelik yapılan şeyler daha doğal ve sürdürülebilir bir görüntü sağlar. Rus kadınların, genetik mirasa ek olarak, güzel olmak, güzel görünmek için başvurdukları yöntemlerin başında küçük yaşlarda başladıkları cilt bakım yöntemleri gelir. Vücutları konusunda da genetik bır avantaja sahip olan Rus kadınlar, ilerleyen yaşlarda vücudun deformasyona uğramaması ve vücut güzelliğini koruyabilmek için spor yapmaya çok önem verirler.  Rusya’da iyi eş bulabilmek zor ve emek isteyen bir konu olduğu için Rus kadınlar yarıştaymışçasına önemsemek durumundadır dış görünümü. Bu sayede çok fazla dünyaca ünlü Rus manken olmuştur. Rus kadınlar sağlıklı, parlak, temiz, yumuşak saçlara sahip olmayı da güzelliğin önemli bir parçası olarak görürler. Giyim tarzı çok önemlidir, ancak Rus kadınlar güzel olmak için daha pahalı kıyafetleri tercih etmezler. Temiz, şık ve kadınsı görünenen ucuz kıyafetler giyebilirler. Çok uygun fiyatlara aldıkarı kıyafetlerini küçük dokunuşlarla kişiselleştirebilirler. Ya da terzide yaptıracakları değişikliklerle daha pahalı bır görünüm elde edebilirler. Doğru parçaları tercih ettikten sonra geriye sadece kıyafeti taşıyacak sıkı bir vücut kalır. Ve bu konu zaten Rus kadınların özellikle dikkat ettiği bir mesele. Kıyafet seçerken ten renklerine uygun renkleri tercih ederler. Daha kaliteli bir görünüm sağlayan bej, gri, siyah, beyaz gibi doğal renkleri tercih ederler.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA