Takma Kirpik Nasıl Seçilir?

Takma kirpik kadınların özel günlerde makyajını tamamlamak için kullandığı önemli bir ayrıntıdır. Takma kirpik seçerken dikkat edilecek pek çok husus vardır. Göz şekli ve elde edilmek istenen görüntü bunların en önemlilerindedir. Bunlara göre yoğunluğu, uzunluğu, yapıştırılma şekli yapıldığı materyale göre çeşitlilik gösteren takma kirpiklerden biri seçilebilir.

Takma Kirpik Çeşitleri

Tek Parça Takma Kirpik

Tek parça takma kirpik piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz bir takma kirpik çeşididir. Çoğunlukla takma kirpik paketinin içinden yapıştırıcısı da çıkar. Yapıştırıcı rengi siyah veya beyaz olabilir. Beyaz renkte olan yapıştırıcılar kurudukları zaman şeffaf hale geleceklerinden dolayı, renklerinin başta beyaz olması sorun olmamaktadır. Takma kirpik kullandığınız günlerde kirpiklerin çıkma ihtimaline karşı yapıştırıcınızı yanınızda taşımanızın büyük faydasını görürsünüz. Ancak tek parça takma kirpik çok yoğun olduğu ve abartılı görünebileceği için gündelik hayatta kullanmak isteyebilirsiniz. Özel davetlerde kullanmak daha uygun olacaktır.

Göz kapakları düşük görünen kadınların ise gözlerinin olduğundan büyük görünmesi göz kapaklarının görüntüdeki etkisini azaltmak için gözlerinin ortasına uzun kirpikler yapıştırması daha iyi olacaktır.

Tekli-Taneli Takma Kirpik

Tekli takma kirpikler taneli takma kirpik olarak da bilinir. Taneli takma kirpik paketlerinde tek parça takma kirpiğin küçük parçalara ayrılmış halini bulabilirsiniz. Paketten çıkacak küçük parçaları dilediğiniz şekilde göz tipinize uygun olarak yapıştırabileceğiniz için daha kullanışlı bir türdür. Ayrıca dilerseniz gece makyajı, dilerseniz günlük makyaj için uygun hale getirebilirsiniz. Bu konuda da daha kullanışlı bir üründür. Taneli takma kirpik paketlerinde de kirpik yapıştırıcı bulunur. Yapıştırıcı takma kirpiğe sürdükten sonra kirpik diplerine yapıştırılır. Kirpiği yapıştırırken ve çıkarırken cımbızdan faydalanabilirsiniz. İki tür takma kirpik uygulaması işleminı de en fazla 10-15 dakika içinde bitirebilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz görüntüye göre yoğunluğa ek olarak kısa, orta ve uzun takma kirpikler de bulabilirsiniz piyasada.

Mıknatıslı Takma Kirpik

Mıknatıslı takma kirpiklerin kullanımı son zamanlarda artış göstermektedir. Mıknatıslı kirpikler yapıştırıcılarla kullanılmaz. Zaten kullanım mantığı takma kirpiklerde oluşturulan manyetik alandır. Mıknatıslı kirpik kullanırken yapıştırma sorunu olmaması ve aynı ürünü pek çok kez kullanma imkanının olması onu avantajlı kılıyor. Her zaman maskara kullanmak istemeyen ve bakımlı görünmek isteyen kadınların tercih ettiği bir ürün. Takma kirpiklerin altında bulunan mıknatıs sayesinde, alttan tutturulan mıknatısı çeken ve bu şekilde doğal bir görüntü veren bir kirpik türü. Kullanmaya alışanlar için her zaman doğal ve dolgun bir kirpik görünümüne ulaştırması sebebiyle tavsiye edilse de kullanımının yeni başlayanlar için biraz zor olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatı da yapıştırılan kirpiklere göre biraz daha pahalı olsa da 200 ve üzeri kullanım imkanı sunan bir ürün için fiyat performans açısından oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması, kirpiklerin arasındaki boşluklara saf ipek takma kirpiklerin medikal yapıştırıcılar arcılığıyla yapıştırılmasıdır. Bu işlemi güvenilir bulduğunuz güzellik merkezlerinde yaptırabilirsiniz. İpek kirpiğin kullanım süresi 2-3 ay arasında değişmektedir. Ancak kullanımı biraz zordur ve özen istemektedir. Bu uygulama yapıldıktan sonra makyaj yapılmamalıdır. Çünkü kendiliğinden dökülme ihtimali vardır. Bu durumda kendi kirpikleriniz de ipek kirpiklerle beraber dökülebilir. İpek kirpik uygulamasını her gün maskara sürmek istemeyen ancak yine de uzun ve dolgun kirpik görünümüne ulaşmak isteyenlerin yaptırması tavsiye edilir. İpek kirpiklerinizi çıkarttırmak istediğiniz zaman da işlemi yaptırdığınız güzellik merkezine gidip çıkarttırabilirsiniz.

Takma Kirpik Önerileri

Göz Şeklinize Göre Seçebileceğiniz Kirpik Kullanım Önerileri:

Gözleri yuvarlak olan kadınların tekli takma kirpikleri gözlerinin kenarlarına yapıştırmaları daha güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Gözleri kedi gözü gibi daha çekik gösterecektir.

Gözleri zaten çekik olan küçük gözler için takma kirpik işlemini gözlerinin orta bölümünde yapması daha uygundur. Bu işlemde gözleri biraz daha yuvarlaklaştıracak ve daha belirgin hale getirecektir.

Göz kapakları düşük görünen kadınların ise gözlerinin olduğundan büyük görünmesi göz kapaklarının görüntüdeki etkisini azaltmak için gözlerinin ortasına uzun kirpikler yapıştırması daha iyi olacaktır.

Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA
Loresima Bayan Kuaförü Demetevler Yenimahalle ANKARA